O nas

„Naszą największą pasją jest miłość do tańca i dzieci a niesamowitą radość sprawia nam łączenie jednego z drugim. Dziecko posiada w sobie ogromny potencjał wrażliwości, spontaniczności a przede wszystkim kreatywności które to staramy się wydobyć na naszych zajęciach. To dzieci właśnie uczą nas każdego dnia ile różnorodnych barw i odcieni posiada nasze życie.”

TROCHĘ HISTORII

Studio Tańca Romy Jakubowskiej powstało w październiku 1995 roku. Na początku była to jednoosobowa szkoła. Dziś tworzy ją kilkuosobowy zespół zgranych, świetnie się uzupełniających i przede wszystkim zakochanych w tańcu, ludzi. Stale poszerzamy nasze umiejętności i chętnie podejmujemy nowe wyzwania.

Nasz zespół

Roma Jakubowska

Taniec i praca z najmłodszymi to moje dwie ogromne pasje, które udało mi się połączyć. Prywatnie uwielbiam kontakt z naturą i ćwiczenia jogi, wykorzystując je na swoich zajęciach. 

Moja Edukacja: Pedagogika – wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe na UAM w Poznaniu, Studium Oświaty i Kultury Dorosłych o specjalizacji TANIEC, Podyplomowe studia na AWF w Poznaniu „Formy taneczno-gimnastyczne i fitness” oraz „Somatyka i Somatopsychologia” w Collegium da Vinci w Poznaniu.

Doświadczenie i działania: Prowadziłam zajęcia na kursach instruktorskich ODN, TKKF z technik tanecznych oraz choreografii i ruchu na scenie. Wykładałam na studiach podyplomowych dla nauczycieli Collegium da Vinci w Poznaniu oraz kursach organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Choreoterapii. W latach 2000-2013. Uczyłam przedmiotu „Plastyka ruchu i taniec” w Policealnym Studium Piosenkarskim w Poznaniu. Prowadziłam warsztaty na Ogólnopolskim Festiwalu Rozwojowym PROGRESSTERON oraz HORMONY & HARMONY w Poznaniu, Wrocławiu, Bydgoszczy, Katowicach. Wiele lat uczestniczyłam w Międzynarodowych i Ogólnopolskich Warsztatach z technik tańca współczesnego. Od 1995r. prowadzę Studio Tańca Romy Jakubowskiej. Od 1998 roku organizuję warsztaty dla nauczycieli na terenie całej Polski. Realizuję warsztaty z osobami niepełnosprawnymi.

Joanna Kamińska

„Taniec moim przeznaczeniem…”

Pierwsze kroki taneczne postawiłam w szkole podstawowej zaczynając od Tańca Towarzyskiego w parach, potem w formacji tanecznej „Gracja” tańczyłam do 1991r. pod okiem trenera Michała Zduna. Po rozpadzie formacji przeszłam do Klubu Tańca „Dziupla” pod kierownictwem Stanisława Jawora. W marcu 1993 roku chcąc zrobić coś więcej dla swojego tańca wraz z przyjaciółmi utworzyłam własny Klub Taneczny „Słońce”, gdzie trenerami została ówczesna czołowa para zawodowa Polski i Świata w Tańcu Towarzyskim Joanna i Waldemar Ziomkowie. Ich pasja i profesjonalne podejście do pracy związało mnie z tańcem na zawsze. Z wyczynowego tańca turniejowego wycofałam się 1998 roku, jednak nie zrezygnowałam z trenowania i pogłębiania moich umiejętności na wielu warsztatach i szkoleniach.

W 2003 roku przyszła druga miłość – SALSA, szkolenia nabrały nowego wymiaru, intensywne treningi oraz uczestnictwo w festiwalach salsy pozwoliły mi zgłębić tajniki tego tańca i poczuć latynoską atmosferę taneczną. W 2005r. utworzyłam zespół salsy, który przez kilka następnych lat odnosił ogromne sukcesy m.in. na Primavera Salsa Open. Moi wychowankowie zdobywali liczne nagrody i tytuły na zawodach tanecznych czy krajowych i światowych mistrzostwach. Natomiast przygotowując nowożeńców do ich pierwszego tańca weselnego oraz na zajęciach dla par odkryłam moje umiejętności choreograficzne i talent do przekazywania wiedzy. W 2013r. rozpoczęłam pracę z dziećmi, ukończyłam Certyfikowany Kurs Kwalifikacyjny „PEDAGOGIKA TAŃCA DZIECI” i do dnia dzisiejszego zarażam najmłodszych moją miłością do tańca.

Katarzyna Bugajak

„Bo tylko w tańcu jesteśmy naprawdę sobą…”

Swoją historię z tańcem rozpoczęłam w 1992 roku, był to taniec ludowy w Technikum Ekonomiczno-Pocztowym w Poznaniu w którym się uczyłam. Następnie przez 15 lat, kontynuowałam swoją przygodę w Zespole Tańca Ludowego „Poznań” Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. To w nim w latach 2000-2007 pracowałam na rzecz Światowego Przeglądu Folkloru „Integracje” corocznie odbywającego się w Poznaniu, jak również uczestniczyłam w wielu krajowych i zagranicznych festiwalach folklorystycznych.

Od 2003 roku jestem dyplomowana instruktorka polskich tańców narodowych i regionalnych. Jako kierowniczka artystyczna zespołu „Rutka” czuwałam nie tylko nad stroną choreograficzno-wokalną ale również propagowałam wśród najmłodszych tradycyjne obrzędy i zwyczaje ludowe między innymi takie jak: jasełka i malowanie pisanek metodą batikową.

Później moja droga zaprowadziła mnie na „zieloną wyspę” – czyli do zespołu Tańca irlandzkiego „Celtica” w Poznaniu – tam spędziłam niezapomniane chwile poddając się fascynacji muzyką i kulturą Irlandii. Kolejne lata mijały na poznawaniu nowych dla mnie technik tanecznych – m.in. tanga argentyńskiego. Obecnie jestem instruktorem form tanecznych dla dzieci i realizuję autorski program Romy Jakubowskiej „Zabawa w taniec dla najmłodszych” w przedszkolach, ośrodkach sportu oraz kultury na terenie Wielkopolski.

Ola Pasicka

Certyfikowany Instruktor Tańca Terapeutycznego, działający pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii. Animatorka sportu dzieci i młodzieży, animatorka czasu wolnego dzieci i dorosłych, ukończyłam kurs „Gry muzyczne” i „Zabawy muzyczne” prowadzony przez autora nowatorskiej metody – Uira Kuhlmann Musica e movimento Brasil oraz kurs „Masaż Dotyk Motyla dr Ewy Reich. Wprowadzenie do Łagodnej Bio-Energetyki”. Tancerka Wielkopolskiego Klubu Tańców Polskich w Poznaniu, wcześniej Zespołu Pieśni i Tańca „Łany” przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Wicemistrzyni Polski w Tańcach Polskich, na Mistrzostwach Polski Mazur 2019 w Wieliszewie. Moją misją jest pomoc ludziom w budowaniu świadomości ciała, uwalnianiu skumulowanych w nim napięć, co rozluźnia mięśnie, prowadzi do prawidłowego przepływu energii, uzyskania spokoju, zrozumienia siebie i radości życia.

Zapraszamy na zajęcia