O nas

“Naszą największą pasją jest miłość do tańca i dzieci a niesamowitą radość sprawia nam łączenie jednego z drugim. Dziecko posiada w sobie ogromny potencjał wrażliwości, spontaniczności a przede wszystkim kreatywności które to staramy się wydobyć na naszych zajęciach. To dzieci właśnie uczą nas każdego dnia ile różnorodnych barw i odcieni posiada nasze życie.”

TROCHĘ HISTORII

Studio Tańca Romy Jakubowskiej powstało w październiku 1995 roku. Na początku była to jednoosobowa szkoła. Dziś tworzy ją kilkuosobowy zespół zgranych, świetnie się uzupełniających i przede wszystkim zakochanych w tańcu, ludzi. Stale poszerzamy nasze umiejętności i chętnie podejmujemy nowe wyzwania.

Nasz zespół

Roma Jakubowska

Edukacja: Pedagogika – wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe na UAM w Poznaniu, Studium Oświaty i Kultury Dorosłych o specjalizacji TANIEC, Podyplomowe studia na AWF w Poznaniu „Formy taneczno-gimnastyczne i fitness”.

Doświadczenie: Prowadziłam warsztaty na Ogólnopolskim Festiwalu Rozwojowym PROGRESSTERON oraz HORMONY & HARMONY w Poznaniu, Wrocławiu, Bydgoszczy, Katowicach. W latach 2000-2013 uczyłam przedmiotu „Plastyka ruchu i taniec” w Policealnym Studium Piosenkarskim w Poznaniu. Prowadziłam zajęcia na kursach ODN,TKKF z technik tanecznych oraz choreografii i ruchu na scenie.

Działania: Od 1990 r. uczestniczę w Międzynarodowych i Ogólnopolskich Warsztatach z technik tańca współczesnego. Od 1995r. prowadzę Studio Tańca Romy Jakubowskiej. Od 2002 roku organizuję warsztaty dla nauczycieli na terenie całej Polski.

Joanna Kamińska

„Taniec moim przeznaczeniem…”

Pierwsze kroki taneczne postawiłam w szkole podstawowej zaczynając od Tańca Towarzyskiego w parach, potem w formacji tanecznej „Gracja” tańczyłam do 1991r. pod okiem trenera Michała Zduna. Po rozpadzie formacji przeszłam do Klubu Tańca „Dziupla” pod kierownictwem Stanisława Jawora. W marcu 1993 roku chcąc zrobić coś więcej dla swojego tańca wraz z przyjaciółmi utworzyłam własny Klub Taneczny „Słońce”, gdzie trenerami została ówczesna czołowa para zawodowa Polski i Świata w Tańcu Towarzyskim Joanna i Waldemar Ziomkowie. Ich pasja i profesjonalne podejście do pracy związało mnie z tańcem na zawsze. Z wyczynowego tańca turniejowego wycofałam się 1998 roku, jednak nie zrezygnowałam z trenowania i pogłębiania moich umiejętności na wielu warsztatach i szkoleniach.

W 2003 roku przyszła druga miłość – SALSA, szkolenia nabrały nowego wymiaru, intensywne treningi oraz uczestnictwo w festiwalach salsowych pozwoliły mi zgłębić tajniki salsy i poczuć

Katarzyna Bugajak

„Bo tylko w tańcu jesteśmy naprawdę sobą…”

Swoją historię z tańcem rozpoczęłam w 1992 roku, był to taniec ludowy w Technikum Ekonomiczno-Pocztowym w Poznaniu w którym się uczyłam. Następnie przez 15 lat, kontynuowałam swoją przygodę w Zespole Tańca Ludowego „Poznań” Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. To w nim w latach 2000-2007 pracowałam na rzecz Światowego Przeglądu Folkloru „Integracje” corocznie odbywającego się w Poznaniu, jak również uczestniczyłam w wielu krajowych i zagranicznych festiwalach folklorystycznych.

Od 2003 roku jestem dyplomowana instruktorka polskich tańców narodowych i regionalnych. Jako kierowniczka artystyczna zespołu „Rutka” czuwałam nie tylko nad stroną choreograficzno-wokalną ale również propagowałam wśród najmłodszych tradycyjne obrzędy i zwyczaje ludowe między innymi takie jak: jasełka i malowanie pisanek metodą batikową.

Później moja droga zaprowadziła mnie na „zieloną wyspę” – czyli do zespołu Tańca irlandzkiego „Celtica” w Poznaniu – tam spędziłam niezapomniane chwile poddając się fascynacji muzyką i kulturą Irlandii. Kolejne lata mijały na poznawaniu nowych dla mnie form tanecznych – m.in. tanga argentyńskiego. Obecnie od kilku lat jestem instruktorem form tanecznych dla najmłodszych i realizuję autorski program Romy Jakubowskiej „Zabawa w taniec” w Przedszkolach na terenie Poznania i okolic.

Wioletta Kaczmarek

Certyfikowana Terapeutka terapii tańcem, Praktyk BTM, Praktyk terapii GBE oraz Polarity Therapy (certyfikat Gentle Bio-Energetics Institute) Terapeuta-Praktyk NVR, Instruktor edukacji somatycznej BTP, instruktor metody Life/Art Process. Filolog, pedagog (studia magisterskie i podyplomowe UAM, Poznań), pedagog tańca współczesnego oraz Form Taneczno- Gimnastycznych przy Muzyce (studia podyplomowe AWF, Poznań), specjalista ds. Public Relations (studia podyplomowe WSB, Poznań), studia podyplomowe Psychosomatyka i somatopsychologia. Od 2009 członek i przewodnicząca Komisji Rewizyjnej – Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii-PTT. Od lat aktywnie uczestniczy w warsztatach: Polskiego Teatru Tańca i PSCh (Poznań), warsztatach Pantomimy, konferencjach Tańca Współczesnego i festiwalach Sztuki Tanecznej (Bytom), festiwalach Improwizacji (Zielona Góra); w latach 2001-2004 członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Tańca Współczesnego (Bytom). Jako pedagog tańca i choreograf prowadzi autorskie projekty i zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jako terapeuta prowadzi zajęcia i warsztaty skoncentrowane na rozwoju osobistym dla dzieci i dorosłych.

Zapraszamy na zajęcia