O nas

„Naszą największą pasją jest miłość do tańca i dzieci a niesamowitą radość sprawia nam łączenie jednego z drugim. Dziecko posiada w sobie ogromny potencjał wrażliwości, spontaniczności a przede wszystkim kreatywności które to staramy się wydobyć na naszych zajęciach. To dzieci właśnie uczą nas każdego dnia ile różnorodnych barw i odcieni posiada nasze życie.”

TROCHĘ HISTORII

Studio Tańca Romy Jakubowskiej powstało w październiku 1995 roku. Na początku była to jednoosobowa szkoła. Dziś tworzy ją kilkuosobowy zespół zgranych, świetnie się uzupełniających i przede wszystkim zakochanych w tańcu, ludzi. Stale poszerzamy nasze umiejętności i chętnie podejmujemy nowe wyzwania.

Nasz zespół

Roma Jakubowska

Edukacja: Pedagogika – wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe na UAM w Poznaniu, Studium Oświaty i Kultury Dorosłych o specjalizacji TANIEC, Podyplomowe studia na AWF w Poznaniu „Formy taneczno-gimnastyczne i fitness”.

Doświadczenie: Prowadziłam warsztaty na Ogólnopolskim Festiwalu Rozwojowym PROGRESSTERON oraz HORMONY & HARMONY w Poznaniu, Wrocławiu, Bydgoszczy, Katowicach. W latach 2000-2013 uczyłam przedmiotu „Plastyka ruchu i taniec” w Policealnym Studium Piosenkarskim w Poznaniu. Prowadziłam zajęcia na kursach ODN,TKKF z technik tanecznych oraz choreografii i ruchu na scenie.

Działania: Od 1990 r. uczestniczę w Międzynarodowych i Ogólnopolskich Warsztatach z technik tańca współczesnego. Od 1995r. prowadzę Studio Tańca Romy Jakubowskiej. Od 2002 roku organizuję warsztaty dla nauczycieli na terenie całej Polski.

Joanna Kamińska

„Taniec moim przeznaczeniem…”

Pierwsze kroki taneczne postawiłam w szkole podstawowej zaczynając od Tańca Towarzyskiego w parach, potem w formacji tanecznej „Gracja” tańczyłam do 1991r. pod okiem trenera Michała Zduna. Po rozpadzie formacji przeszłam do Klubu Tańca „Dziupla” pod kierownictwem Stanisława Jawora. W marcu 1993 roku chcąc zrobić coś więcej dla swojego tańca wraz z przyjaciółmi utworzyłam własny Klub Taneczny „Słońce”, gdzie trenerami została ówczesna czołowa para zawodowa Polski i Świata w Tańcu Towarzyskim Joanna i Waldemar Ziomkowie. Ich pasja i profesjonalne podejście do pracy związało mnie z tańcem na zawsze. Z wyczynowego tańca turniejowego wycofałam się 1998 roku, jednak nie zrezygnowałam z trenowania i pogłębiania moich umiejętności na wielu warsztatach i szkoleniach.

W 2003 roku przyszła druga miłość – SALSA, szkolenia nabrały nowego wymiaru, intensywne treningi oraz uczestnictwo w festiwalach salsowych pozwoliły mi zgłębić tajniki salsy i poczuć

Wioletta Kaczmarek

Katarzyna Bugajak

Swoją historię z tańcem ludowym rozpoczęła w 1992 roku w zespole tańca ludowego działającym przy Technikum Ekonomiczno-Pocztowym w Poznaniu. Następnie przez 14 lat, kontynuując swoją przygodę z tańcem ludowym, była tancerką Zespołu Tańca Ludowego „Poznań” Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. To w nim w latach 2000-2007 pracowała na rzecz Światowego Przeglądu Folkloru „Integracje” corocznie odbywającego się w Poznaniu, jak również uczestniczyła w wielu krajowych i zagranicznych festiwalach folklorystycznych.

Od 2003 r. dyplomowana instruktorka polskich tańców narodowych i regionalnych. Jako kierowniczka artystyczna zespołu „Rutka” czuwała nie tylko nad stroną choreograficzno-wokalną ale również propagowała wśród najmłodszych tradycyjne obrzędy i zwyczaje ludowe między innymi takie jak: jasełka i malowanie pisanek metodą batikową. Przez okres dwóch lat była tancerką zespołu tańca irlandzkiego „Celtica” w Poznaniu poddając się fascynacji muzyką i kulturą „zielonej wyspy” jakim to mianem określa się Irlandię. Obecnie poza prowadzeniem zajęć z tańca ludowego i zajęć tanecznych z dziećmi w wieku przedszkolnym w oparciu o program autorski „Zabawa w taniec dla najmłodszych”, pasjonuje się odkrywaniem tajników tanga argentyńskiego.

Kinga Staut

Tancerka, wokalistka, autorka tekstów, pedagog. Urodziła się w Szczecinie. Tańczy od 13-tego roku życia. W swojej karierze tanecznej występowała w musicalu „Królestwo Wichrowych Wzgórz” Roberta Łuczaka wystawianego w Teatrze Polskim w Poznaniu, a także w show tanecznym w choreografii Piotra Bańkowskiego. Do cennych doświadczeń estradowych zalicza swój udział w Benefisie Aloszy Awdiejewa w Teatrze STU w Krakowie oraz w programie kabaretowym Kryszak Show w TVP 2.

Swoje umiejętności taneczne regularnie rozwija na corocznej edycji Warsztatów Tańca Współczesnego Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu. Pobierała również lekcje tańca w PINEAPPLE DANCE STUDIO w Londynie. Wielokrotnie wygrywała konkursy taneczne i wokalne. Pracowała też w Teatrze Muzycznym w Bielsko-Białej jako wokalistka w musicalu „Piekło-Raj Utracony” Goethego. Twórczyni choreografii do poznańskiego trio wokalnego „Fo-Pa”.